Jól indult az év a pécsi állatkertben, már január 1-én új jövevénynek örülhettek a gondozók: a gereza-csapat bővült ugyanis egy kölyökkel a reggeli órákban.
Az újszülött a fekete-fehér bundájú felnőtt gerezákkal ellentétben hófehér szőrű, körülbelül három hónapos korában ölti fel a kifejlett állatokra jellemző mintázatot. A fehér bundának különleges szerepe van: felkelti a felnőttek figyelmét, akik így jobban odafigyelnek a kölyökre.
Itt vannak az első képek az aranyos csöppségről:
Gerezák, vagy más néven zászlós farkú kolobuszok (Colobus guereza) 2017 óta élnek a pécsi állatkertben és már az első évben bővült a családi, hiszen az érkezést követően pár hónappal megszületett az első pécsi utód is, akinek fogantatása még a csapat előző otthonában, Nyíregyházán történhetett. A közép-afrikai erdős területeken elterjedt, a cerkóffélék családjába tartozó faj szaporodása szakmailag is fontos esemény, mivel ezt a védett állatot az európai állatkertek összehangoltan, az Európai Törzskönyvi Program (ESB) keretein belül tartják és tenyésztik.
Az impozáns, fehér zászlóra emlékeztető, nagy bojtban végződő farka és az oldalán található, hosszú, fehér szőrszálak a fák ágai közötti közlekedésben segítik az állatot. A faj fennmaradását az orvvadászat és élőhelyeinek elvesztése fenyegeti.
Legutóbb 2021 márciusában számoltunk be bébigereza születéséről. Az akkori kölyök a hetedik volt a családban, tehát a 2022-ben világra jött csöppség már a nyolcadik.